Usługi dla NGO - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Inne firmy wyróżniona w tej kategorii
Reklama
Fundacja działająca na rzecz dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi

Fundacja "SPINA" powstała z zaangażowania i troski o dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów. Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Ich zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy. Misją i celem naszej fundacji jest pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa i ich rodzinom w codziennym życiu.

W naszej Pracowni SPINA organizujemy warsztaty uroterapeutyczne, ortopedyczne, neurologopedyczne oraz psychologiczne. Staramy się też aktywizować niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziny:  

  • sportowo, poprzez organizację obozów żeglarskich i narciarskich z użyciem mono-ski; biwaków, podczas których nasi podopieczni mogą uczestniczyć m.in. w zajęciach: - na hanbike'ach, - siatkówki na siedząco, - szermierki na wózkach; - Spingór, czyli wyjazdów górskich w Beskid Śląski i Żywiecki;  
  • społecznie, poprzez organizację różnego rodzaju zajęć, przykładowo - ceramicznych, dogoterapii, balów karnawałowych; 
  • co roku organizujemy konferencje i warsztaty edukacyjno-medyczne z udziałem rodzin dzieci i osób dorosłych z rozszczepem kręgosłupa, specjalistów z różnych dziedzin i wystawców; 
  • prowadzimy projekt SOS dla Rozszczepu Kręgosłupa, który wspiera rodziców, którzy otrzymali diagnozę o wadzie rozwojowej swojego nienarodzonego jeszcze dziecka lub właśnie zostali rodzicami dziecka z rozszczepem kręgosłupa. Celem projektu jest budowa sieci wsparcia koordynowanej przez Centralę SOS. Członkowie sieci, tzw. “Pomagacze SOS”, są wolontariuszami Fundacji Spina rekrutowanymi spośród doświadczonych rodziców dzieci z rozszczepem kręgosłupa lub dorosłych osób z tą wadą rozwojową.
Obsługiwane organizacje (1)
  • Fundacja Spina・Katowice
Dane kontaktowe
Telefon:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Strona internetowa:
Pokaż
Adres biura:
Fundacja "SPINA"
ul. Medyków 16
40-752 Katowice
NIP:
6342721929
KRS:
0000297411
REGON:
240846768