Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jacek Wajszczak - film, fotografia, rysunek i etnografia

Obsługuje 4 organizacji
Reklama
Reklama
Zapraszam. Poznajmy się i zróbmy razem coś ciekawego!

Ilustarcja z notatnika badacza kultury. Więcej zdjęć na stronie portfolio.

Z wykształcenia jestem antropologiem kultury. W swojej pracy obok tradycyjnych metod badawczych chętnie korzystam z narzędzi artystycznych takich jak film, fotografia, rysunek i dźwięk.

Tu na skróty, strona portfolio: http://cargocollective.com/wajszczak

Zawodową przygodę z fotografią zacząłem w AF Reporter. Publikowałem w czasopismach krajowych i zagranicznych takich jak m.in. Polityka, Tygodnik Powszechny, Le Monde i Die Zeit. Ostatnio, chętniej niż polityce, swoją uwagę poświęcam projektom społecznym, kulturalnym i badawczym m.in. w ramach projektów Instytutu Badań Literackich PAN oraz Instytutu Etnografii i Antropologii Kulturowej UW.

Pracuję również kamerą. Zrealizowałem filmy m.in. dla Warszawy Czyta, Wędrujących Opowieści, fundacji Po drugie, Otwartego Jazdowa, Wymiennika oraz dla podczas badań terenowych Instytutu Etnografii i Antropologii Kulturowej UW.

Zrealizowałem i współrealizowałem również projekty animacyjne, m.in: Halo Sielce, Kultura na Sielcach i Wędrujące Opowieści.

Obok klasycznych działań dokumentacyjnych czy badawczych, chętnie podejmę się zadań terenowych oraz łączących w sobie elementy sztuki i animacji kultury. Pracuję także poza Warszawą.

Wybrane nagrody i wyróżnienia:

2016 - projekt "Dźwiękowa Mapa Sielc – Halo Sielce!" realizowany w ramach stypendium MKiDN „Aktywność Obywatelska”.

2014 - film "Coś swojego" - nagrodzony za najlepszy scenariusz podczas Międzynarodowego festiwalu Filmów Etnograficznych w Zlatna (BEST SCENARIO / SCRIPT IDEA Zlatna International Ethnographic Film Festival).

2013 - I nagroda w konkursie Etno w Oku, w kategorii "Przestrzeń jako kontekst" za reportaż z Humania na Ukrainie, miejsca chasydzkich pielgrzymek do grobu cadyka Nachmana.

Zapraszam. Poznajmy się i zróbmy razem coś ciekawego!

Cennik usług
Zaczynam od 500 pln, ale proszę napisz, jeżeli temat mnie zainteresuje dogadamy się!
500
Obsługiwane organizacje (4)
  • Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego・Warszawa
  • Fundacja Sztuki Arteria・Warszawa
  • Instytut Etnologii i Antropologii Kultury UW・Warszawa
  • Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego・Warszawa
Opinie klientów (1)
Od blisko dwóch lat Jacek Wajszczak jest aktywnym użytkownikiem Wymiennika, oferującym swoje usługi w zakresie usług fotograficznych i dokumentacji audiowizualnej oraz montażu. Przez ten czas Jacek wielokrotnie dał się poznać jako utalentowany filmowiec, m.in. współscenarzysta, operator, montażysta i dźwiękowiec filmu nakręconego na potrzeby kampanii promocyjnej serwisu wymiennik.org, nie pierwszy raz dowodząc swojej wszechstronności i oddając nieocenione usługi społeczności Wymiennika. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Jacek Wajszczak jest osobą, która znakomicie sprawdzi się w roli autora filmów dokum en taln ych o tematyce społecznej.
Michał Augustyn. Wymiennik.org
Dane kontaktowe
Telefon:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Strona internetowa:
Pokaż
Adres biura:
Jacek Wajszczak - film, fotografia, rysunek i etnografia
ul.
NIP:
951-184-67-54