Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Jacek Wajszczak - film, fotografia, rysunek i etnografia

Obsługuje 4 organizacji
Reklama
Reklama
Zapraszam. Poznajmy się i zróbmy razem coś ciekawego!

Ilustarcja z notatnika badacza kultury. Więcej zdjęć na stronie portfolio.

Z wykształcenia jestem antropologiem kultury. W swojej pracy obok tradycyjnych metod badawczych chętnie korzystam z narzędzi artystycznych takich jak film, fotografia, rysunek i dźwięk.

Tu na skróty, strona portfolio: http://cargocollective.com/wajszczak 

Zawodową przygodę z fotografią zacząłem w AF Reporter. Publikowałem w czasopismach krajowych i zagranicznych takich jak m.in. Polityka, Tygodnik Powszechny, Le Monde i Die Zeit. Ostatnio, chętniej niż polityce, swoją uwagę poświęcam projektom społecznym, kulturalnym i badawczym m.in. w ramach projektów Instytutu Badań Literackich PAN oraz Instytutu Etnografii i Antropologii Kulturowej UW.

Pracuję również kamerą. Zrealizowałem filmy m.in. dla Warszawy Czyta, Wędrujących Opowieści, fundacji Po drugie, Otwartego Jazdowa, Wymiennika oraz dla podczas badań terenowych Instytutu Etnografii i Antropologii Kulturowej UW.

Zrealizowałem i współrealizowałem również projekty animacyjne, m.in: Halo Sielce, Kultura na Sielcach i Wędrujące Opowieści.

Obok klasycznych działań dokumentacyjnych czy badawczych, chętnie podejmę się zadań terenowych oraz łączących w sobie elementy sztuki i animacji kultury. Pracuję także poza Warszawą. 

Wybrane nagrody i wyróżnienia:

2016 - projekt "Dźwiękowa Mapa Sielc – Halo Sielce!" realizowany w ramach stypendium MKiDN „Aktywność Obywatelska”.

2014 - film "Coś swojego" - nagrodzony za najlepszy scenariusz podczas Międzynarodowego festiwalu Filmów Etnograficznych w Zlatna (BEST SCENARIO / SCRIPT IDEA Zlatna International Ethnographic Film Festival).

2013 - I nagroda w konkursie Etno w Oku, w kategorii "Przestrzeń jako kontekst" za reportaż z Humania na Ukrainie, miejsca chasydzkich pielgrzymek do grobu cadyka Nachmana.

Zapraszam. Poznajmy się i zróbmy razem coś ciekawego!

Cennik usług
Zaczynam od 500 pln, ale proszę napisz, jeżeli temat mnie zainteresuje dogadamy się!
500
Obsługiwane organizacje (4)
  • Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego・Warszawa
  • Fundacja Sztuki Arteria・Warszawa
  • Instytut Etnologii i Antropologii Kultury UW・Warszawa
  • Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego・Warszawa
Opinie klientów (1)
Od blisko dwóch lat Jacek Wajszczak jest aktywnym użytkownikiem Wymiennika, oferującym swoje usługi w zakresie usług fotograficznych i dokumentacji audiowizualnej oraz montażu. Przez ten czas Jacek wielokrotnie dał się poznać jako utalentowany filmowiec, m.in. współscenarzysta, operator, montażysta i dźwiękowiec filmu nakręconego na potrzeby kampanii promocyjnej serwisu wymiennik.org, nie pierwszy raz dowodząc swojej wszechstronności i oddając nieocenione usługi społeczności Wymiennika. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Jacek Wajszczak jest osobą, która znakomicie sprawdzi się w roli autora filmów dokum en taln ych o tematyce społecznej.
Michał Augustyn. Wymiennik.org
Dane kontaktowe
Telefon:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Strona internetowa:
Pokaż
Adres biura:
Jacek Wajszczak - film, fotografia, rysunek i etnografia
ul.
NIP:
951-184-67-54