Usługi dla NGO - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie są źródła finansowania działań NGO? Dowiedz się 28.02 o 15.00 na #ngoplLIVE. Dołącz >

Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k

Obsługuje 18 organizacji
Reklama
Reklama
Kompleksowa obsługa prawna podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych (m.in. fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych oraz sp. z o.o. non profit)

Oferujemy kompleksową obsługę prawną podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych (m.in. fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych oraz sp. z o.o. non profit), w tym w szczególności:

 1. rejestracja podmiotu,
 2. bieżąca obsługa prawna (m.in. przygotowywanie umów, zmiany statut, zmiany w organach organizacji, regulaminy),
 3. ochrona danych osobowych (RODO; dokumentacja wewnętrzna, audyty stron internetowych, polityki prywatności),
 4. przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML, CRBR, beneficjenci rzeczywiści),
 5. zamówienia publiczne (zasada konkurencyjności, regulamin zakupów finansowanych ze środków publicznych, tzw. wytyczne w zakresie kwalifikowalności, PZP; KPO, EFS i in.),
 6. postępowania likwidacyjne (likwidacja fundacji, stowarzyszenia, spółdzielni socjalnej, sp. z o.o.).

Działalność w opisanym powyżej zakresie świadczymy:

 1. od ponad 10 lat;
 2. na rzecz podmiotów z różnych części Polski (w szczególności z obszaru województwa: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego). Liczba lat doświadczenia w ww. zakresie - powyżej 10;
 3. w formie stacjonarnej/zdalnej.
Cennik usług
Usługi specjalistyczne prawne
od 200,00 zł netto/godzina (w zależności od zakresu zlecenia oraz jego specyfiki, przygotowujemy wyceny indywidualne)
Obsługiwane organizacje (18)
 • Fundacja Gonito・Komorniki
 • Fundacja Partnerstwo dla rozwoju・Drawsko Pomorskie
 • Stowarzyszenie Spektrum Możliwości・Piła
 • Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich "PISOP"・Leszno
 • Stowarzyszenie Adelfi・Ełk
 • Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu・Wałcz
 • Fundacja TIPTOP・Warszawa
 • Fundacja Przyjaciele Ancymonka・Choszczno
 • Fundacja "APJA"・Poznań
 • Fundacja pod Aniołem・Szczecin
 • Stowarzyszenie ETAP・Poznań
 • Stowarzyszenie Na Rzecz Zdrowego Stylu Życia "Twoja Moc" ・Poznań
 • Spółdzielnia Socjalna Pęzinka・Pęzino
 • Fundacja SOWELO・Piła, Poznań
 • Fundacja Pracownia Inicjatyw・Piła
 • Stowarzyszenie Centrum Zdrowia i Edukacji ,,Primum Vivere” ・Wągrowiec
 • Centrum Inicjatyw Obywatelskich ・Słupsk
 • Fundacja TRES・Zbąszyń
Opinie klientów (18)
Wsparcie merytoryczne fundacji, przez radców prawnych z Kancelarii Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k., jest niezwykle znaczące dla efektywnego i bezpiecznego działania naszej organizacji. Dzięki ich profesjonalnej wiedzy, doświadczeniu i sprawnemu działaniu fundacja może skoncentrować się na realizacji misji i osiąganiu założonych celów społecznych, mając jednocześnie pewność, że jej działania są zoptymalizowane, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz chronią jej interesy. Zaangażowanie Kancelarii, w działalność fundacji, zdecydowanie odgrywa kluczową rolę w jej sukcesie. Dzięki wsparciu Kancelarii jesteśmy w stanie, na bieżąco, wypracowywać solidne podstawy naszej działalności i skutecznie wspierać naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za ogrom pracy, którą Kancelaria włożyła w nasz rozwój. Doceniamy Waszą gotowość do podejmowania wyzwań, elastyczność i troskę o nasze najlepsze interesy.
Joanna Nowak – Prezes zarządu Fundacji Gonito
Z czystym sumieniem mogę polecić Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k. Współpraca z prawnikami przebiegała sprawnie. Wszelkie regulaminy z którymi mieliśmy problem lub niewiedzę zostały poprawione na czytelnie i bardzo zrozumiale dla nas oraz zgodne ze stanem prawnym. Nasze zapytania z różnych dziedzin niepozostały bez odpowiedzi z przytoczonymi przepisami i tłumaczeniem. Dla instytucji, która dopiero co rozpoczęła swoją drogę ich pomoc była nieoceniona, profesjonalna i zrozumiała, zawsze w punkt i nas czas a wymogi, prośby i sugestie miały odzwierciedlenie w odpowiedziach. Bardzo dziękujemy Prawnikom za świetną współpracę 🙂
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu
Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k to renomowana kancelaria prawna, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych. Firma oferuje szeroki zakres usług prawniczych, który obejmuje m.in. doradztwo prawne, reprezentowanie klientów przed sądami i innymi organami, a także przygotowywanie dokumentów i umów. Kancelaria ma wieloletnie doświadczenie w obszarze ekonomii społecznej, dzięki czemu doskonale rozumie specyfikę i potrzeby tych podmiotów. Działając na rzecz fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych oraz spółek z o.o. non profit, Rosicki Purski i Wspólnicy zapewniają kompleksową opiekę prawną, która obejmuje m.in. prowadzenie postępowań administracyjnych, przygotowywanie umów i statutów, reprezentowanie klientów w sporach sądowych oraz udzielanie porad prawnych w zakresie prawa pracy, prawa podatkowego i prawa cywilnego. Kancelaria wyróżnia się wysoką jakością świadczonych usług. Jej zespół składa się z doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów prawa, którzy posiadają bogate doświadczenie w obszarze ekonomii społecznej. Dzięki temu, klienci mogą mieć pewność, że ich sprawy są prowadzone profesjonalnie i rzetelnie. Współpraca z Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k przynosi wielostronne korzyści klientom. Przede wszystkim, firma zapewnia kompleksową obsługę prawą, która jest często niezbędna dla podmiotów ekonomii społecznej. Dzięki temu, klienci mogą skupić się na realizacji swoich celów społecznych, mając pewność, że ich postępowania i działania są zgodne z prawem. Dodatkowo, kancelaria oferuje elastyczne podejście do swoich klientów. Działa z pełnym zrozumieniem dla ich specyfiki i dostosowuje swoje usługi do indywidualnych potrzeb. Ponadto, Rosicki Purski i Wspólnicy mają dobre relacje z innymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się tematyką ekonomii społecznej, co przekłada się na możliwość wsparcia klientów w szerokim zakresie działań. Podsumowując, Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k jest godnym polecenia partnerem prawnym dla podmiotów ekonomii społecznej oraz przedsiębiorstw społecznych. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i profesjonalizmowi, kancelaria zapewniła Stowarzyszeniu Spektrum Możliwości kompleksową i skuteczną obsługę prawną, która pomaga nam w realizacji naszych celów społecznych i biznesowych.
Stowarzyszenie Spektrum Możliwości
Nasze Stowarzyszenie współpracuje z Kancelarią od ponad 10 lat. Zespół prawników Kancelarii zapewnia fachową pomoc w tematach związanych np. z zakładaniem organizacji, tworzeniem statutów, zmianami w statucie; KRS, umowy cywilnoprawne, zatrudnianie pracowników, RODO, procedury wyboru podwykonawców, regulaminy wewnętrzne, szereg innych aspektów prawnych ważnych dla organizacji pozarządowych. Jako jedna z nielicznych znanych nam Kancelarii posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorstwami społecznymi. Prowadzą też szkolenia i warsztaty tematyczne dla ngo. Odpowiedzialność i skuteczność to z pewnością cechy zespołu prawników zaangażowanych w Kancelarii.
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich "PISOP"
Profesjonalna i rzetelna obsługa, fachowe wsparcie. Bardzo dobra współpraca. Gorąco polecamy!
Stowarzyszenie Adelfi
Stowarzyszenie ETAP współpracuje z Kancelarią- Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k. z siedzibą w Poznaniu od ponad 5 lat. Kancelaria zajmuje się obsługą prawną naszego stowarzyszenia oraz świadczeniem pomocy prawnej na rzecz podmiotów ekonomii społecznej (PES) i przedsiębiorstw społecznych (PS) w ramach projektu: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim I i II”. W ramach doradztwa prawnego Kancelaria zajmuje się m.in. przygotowywaniem projektów wewnętrznych aktów prawnych (regulaminów, uchwał, protokołów z posiedzeń organów itp.); reprezentacją w postępowaniu rejestrowym przed KRS; przygotowywaniem projektów statutu, umów cywilnoprawnych; konsultacją i doradztwem w zakresie zamówień publicznych; konsultacjami w zakresie działalności pożytku publicznego oraz działalności odpłatnej i nieodpłatnej; doradztwem związanym z RODO; czy też doradztwem z zakresu prawa pracy. Kancelaria przez lata wyspecjalizowała się we wsparciu sektora NGO, przez co świadczy szeroko zakrojoną i specjalistyczną pomoc prawną dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego obsługiwanego podmiotu. W każdej sytuacji PES i PS mogły liczyć na fachową i szybką pomoc. Polecam.
Stowarzyszenie ETAP
Kancelaria godna polecenia. Pełne zaangażowanie w sprawę klienta. Wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania w prowadzonej sprawie. Serdecznie polecamy współpracę.
Spółdzielnia Socjalna Pęzinka
Współpracę z kancelarią oceniam na bardzo wysokim poziomie. Dzięki współpracy dokonałam zmian w statucie fundacji oraz aktualizacji w rejestrach sądowych. Wszystko załatwione sprawnie i bardzo kompetentnie. Pan Maciej odpowiadał na moje potrzeby. Był skrupulatny i cierpliwy. Bardzo sprawnie przeprowadził mnie przez cały proces. Bardzo szeroka wiedza Pana Macieja sprawiła, że potrafił on uczulić mnie na niebezpieczeństwa związane z konkretnymi decyzjami, potrafił doradzić jakie jest najkorzystniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Jego opinia była dla mnie bardzo pomocna. Usługa na najwyższym poziomie. Polecam
Fundacja Przyjaciele Ancymonka
Z Panem Maciejem Wypych (wspólnikiem Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k.) współpracujemy od 10 lat. Jest bardzo kompetentny, sumienny, dociekliwy, a przy tym życzliwy i uprzejmy. Zawsze rozwiązuje nasze problemy, rzeczowo i przystępnie tłumaczy wszystkie zagadnienia. Gorąco polecam!
Fundacja "APJA"
Fundacja Pod Aniołem od 2019 roku stale współpracuje z Rosicki Purski i Wspólnicy. Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k. W tym czasie Kancelaria przygotowała kilkadziesiąt opinii prawnych dla podmiotów ekonomii społecznej, które są beneficjentami projektów realizowanych przez Naszą Fundację oraz poprowadziła lokalnych liderów i grupy nieformalne przez proces prawny zakładania nowych organizacji. Wysoka kultura osobista i organizacyjna, wiedza, doświadczenie zarówno Pana Macieja Wypycha jak i pozostałych pracowników kancelarii niejednokrotnie miała przełożenie nie tylko na krótki czas realizacji powierzonych zadań, ale przede wszystkim na bardzo wysoką jakość świadczonych usług prawnych. Jako Fundacja, która w swoich celach statutowych ma wsparcie innych ngo oraz wsparcie i tworzenie sektora ekonomii społecznej szczerze polecamy usługi świadczone przez Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k.
Fundacja pod Aniołem
Współpraca z Kancelarią adwokacką Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k jest na najwyższym poziomie. Zespół doświadczonych, kompetentnych i rzeczowych profesjonalistów zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa w prowadzeniu Fundacji. Pełna obsługa prawna w zakresie tworzenia dokumentacji, regulaminów, uchwał, pomoc w tworzeniu sprawozdań, przygotowanie dokumentacji RODO oraz dokumentacji kadrowej zapewnia komfort prowadzenia Fundacji. Szeroki zakres wiedzy oraz wieloletnie doświadczenie Pana Macieja i całego zespołu w obsłudze prawnej działalności pozarządowych pozwala uzyskać praktycznie „od ręki” pełną odpowiedź na pytania z uwzględnieniem wszystkich aspektów. Na szczególną pochwałę zasługuje bezpośredni kontakt z kancelarią o każdej porze gdy zachodzi potrzeba pilnej konsultacji. Wszelkie kwestie rozwiązywane są niezwłocznie w jak najszybszym czasie od pojawienia się pytania lub wątpliwości. Jeżeli szukają Państwo spokoju i bezpieczeństwa to bardzo polecamy Kancelarię adwokacką Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. K.
Fundacja TIPTOP
Rzetelna i skuteczna Kancelaria, w pełni profesjonalnie działająca w zakresie konsultacji, wsparcia i prowadzenia zleconych czynności prawnych. Szczerze polecam usługi Kancelarii zarówno w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności statutowej Stowarzyszenia, jak i prowadzonej przez tego typu podmiot działalności gospodarczej. Szerokie wsparcie Kancelaria zapewniła Stowarzyszeniu także w kwestiach związanych z uzyskaniem statutu OPP oraz obsługą czynności z tym procesem związanych.
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Zdrowego Stylu Życia "Twoja Moc" - Anna Parniewicz-Bętkowska
Współpracę z Kancelarią Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k oceniam na wzorową. Fundacja Partnerstwo dla rozwoju współpracuje z Kancelarią w zakresie opracowania oraz wdrożenia Regulaminów, przygotowania dokumentacji dotyczącej wyboru wykonawców w ramach zasady konkurencyjności, przygotowania dokumentacji RODO, a także przygotowywania opinii i informacji prawnych. Wybitnie profesjonalne podejście do Klienta, gruntownie przeprowadzona analiza potrzeb przed przystąpieniem do zleconej pracy, dostępność, sumienność i dotrzymywanie terminów, to tylko nieliczne atuty współpracy. Kancelaria Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k prezentuje ogromny poziom wiedzy merytorycznej i doświadczenia, w sposób rzetelny pomaga w przyjęciu jak najlepszych dla Nas rozwiązań prawnych. Z pełną odpowiedzialnością polecam Kancelarię Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k jako solidnego Partnera we współpracy.
Fundacja Partnerstwo dla rozwoju
Wsparcie merytoryczne fundacji, przez radców prawnych z Kancelarii Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k, zarówno dla Fundacji, jak i prowadzonego przez nią przedsiębiorstwa społecznego ma charakter kompleksowy. Działania Fundacji na rzecz osób z niepełnosprawnościami przynosi szereg kwestii prawnych do rozstrzygnięcia, np. w zakresie ubezwłasnowolnienia, zatrudnienia OzN, czy też ochrony danych osobowych. Dzięki rzetelności wsparcia prawnego świadczonego przez Kancelarię możemy skupić się na bezpośredniej pracy z osobami potrzebującymi naszego wsparcia. Z pełnym przekonaniem polecam usługi Kancelarii innym organizacjom pozarządowym oraz podmiotom ekonomii społecznej.
Agnieszka Kucharska-Kumar - Prezeska Zarządu Fundacji Sowelo
Swoją współpracę z p. Maciejem Wypychem, reprezentującym Kancelarię Radców Prawnych i Adwokatów Rosicki Purski i Wspólnicy oceniam jako bardzo udaną. Współpraca przebiegała w przyjaznej atmosferze, na wyróżnienie zasługuje także wysoki stopień profesjonalizmu, terminowe i wyczerpujące informacje i porady, rzetelnie przygotowane wzory dokumentów. Współpraca, co niezmiernie istotne, rozpoczęła się od szczegółowego opisania wszystkich kroków, jakie zostaną podjęte w celu załatwienia sprawy, co pomogło mi przygotować się i zaplanować konkretne etapy pracy. Ponadto Adwokat p. Maciej Wypych podczas współpracy dał się poznać jako Osoba niezwykle rzetelna, profesjonalnie przygotowana do pracy z klientem, potrafiąca w konkretny i zrozumiały sposób wyjaśnić złożone kwestie prawne. Dzięki otrzymanemu wsparciu sprawa naszej Fundacji została załatwiona szybko, profesjonalnie i z indywidualnym podejściem, co bardzo doceniam i jednocześnie serdecznie polecam Osobom, które szukają kompleksowej obsługi prawnej i życzliwego podejścia do klienta.
dr Małgorzata Burzyńska (Fundacja Pracownia Inicjatyw)
Wyniki i przebieg współpracy pozwalają na polecenie usług realizowanych przez Kancelarię Radców Prawnych i Adwokatów Rosicki, Purski i Wspólnicy , w szczególności w zakresie wsparcia udzielanego w obszarze sektora NGO. Kancelaria wykazywała się profesjonalizmem w podejściu do każdego tematu oraz wysokim zaangażowaniem w realizację świadczonych usług prawnych. Jakość i terminowość świadczonych usług sprawiają, że możemy z pełnym przekonaniem polecić ww. Kancelarię jako rzetelnego i zaangażowanego partnera oraz doradcę prawnego.
Agata Zabor- Babczyszyn Stowarzyszenie Centrum Zdrowia i Edukacji ,,Primum Vivere”
Z przyjemnością polecam kancelarię radców prawnych i adwokatów Rosicki, Purski i Wspólnicy sp.k. jako profesjonalnego, godnego zaufania oraz wspaniale zorientowanego w tematach dotyczących Podmiotów Ekonomii Społecznej partnera. Z kancelarią mieliśmy przyjemność współpracować przy realizacji projektu OWES w subregionie słupskim. Realizowane przez kancelarię doradztwo specjalistyczne prawne, było na najwyższym poziomie, zawsze w ustalonym terminie. Jeśli tylko będziemy znów potrzebować doradztwa prawnego, na pewno wybierzemy tą kancelarię.
Centrum Inicjatyw Obywatelskich
Fundacja TRES dotarła do kancelarii Rosicki Purski i Wspólnicy poprzez polecenie innej organizacji, którą sama dobrze oceniła swój kontakt z zespołem prawników kancelarii. Po kilku spotkaniach osobistych i wielu wymianach mailowych i telefonicznych w wielką przyjemnością dołączę do tego łańcuszka poleceń. Do ogólnych uwag o kompetencji muszę dorzucić uwagę o niezwykłej cierpliwości w tłumaczeniu, uzasadnianiu i wyjaśnianiu zawiłości prawnych. Pozwala to czuć się bezpieczniej w przestrzeni nam zdecydowanie obcej, a jednak koniecznej do poznania i rozumienia. Dziękuje bardzo za czas nam poświęcony i gorąco polecam współpracę z Kancelarią innym organizacjom.
Fundacja TRES
Dane kontaktowe
Telefon:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Strona internetowa:
Pokaż
Adres biura:
Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp. k
ul.
NIP:
7792367687