Usługi dla NGO - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Przedsiebiorstwospoleczne.pl non profit sp. z o.o

Brak danych o obsługiwanych organizacjach
Reklama
Reklama
Kurs online "Spółdzielnia socjalna bez tajemnic"

Kurs "Spółdzielnia socjalna bez tajemnic" przeznaczony jest dla osób, które prowadzą lub będą prowadzić spółdzielnię socjalną. 

Kurs on-line to szereg lekcji wideo, quizów i dodatkowych materiałów. Kurs pozwala na samodzielne zdobywanie wiedzy i umiejętności przy wsparciu trenera.

Większość nagrań wideo zawiera oprócz treści merytorycznych różne sytuacje problemowe wraz z wyjaśnieniem, co pozwali Ci jeszcze lepiej zrozumieć prezentowany materiał. Czasami pod lekcją są też mikrozadania – układanki, proste sytuacje prawda / fałsz. Każdy moduł kończy się quizem podsumowującym. Wszystko to pozwali Ci zweryfikować w praktyce wiedzę i umiejętności, które właśnie zdobyłeś/aś.

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs został zaprojektowany z myślą o członkach zarządu spółdzielni socjalnej oraz osobach, które chcą się przygotować do tej roli. Większość treści będzie również wartościowa dla członków spółdzielni.

Szkolenie poprowadzi Cię od podstawowej do zaawansowanej wiedzy, a wzory i przykłady dokumentów udostępnione pod niektórymi lekcjami będą znaczną pomocą w opracowaniu własnej dokumentacji wewnętrznej.

Kurs będzie również bardzo przydatny dla osób, które pracują w instytucjach i podmiotach wspierających spółdzielnie socjalne (np. w ośrodkach wsparcia ekonomii społecznej, powiatowych urzędach pracy czy ośrodkach pomocy społecznej).

Co Ci da ten kurs?

Kurs doprowadzi Cię do momentu, w którym:

Będziesz wiedział/a m.in.;

 • Na czym polega istota działalności spółdzielni socjalnej
 • Jakie są prawa i obowiązki członka spółdzielni socjalnej
 • Jakie są zadania i obowiązki członka zarządu spółdzielni socjalnej
 • Jak podejmowane są decyzje w spółdzielni socjalnej
 • Na co zwrócić uwagę przygotowując status spółdzielni socjalnej

Będziesz potrafił/a m.in.:

 • Stworzyć statut dopasowany do swoich potrzeb i sytuacji założycieli
 • Zarządzać spółdzielnią socjalną zgodnie z przepisami prawa przy minimalizacji własnego ryzyka
 • Założyć spółdzielnię socjalną
 • Ocenić ważność uchwał podjętych przez walne zgromadzenie
 • Wykonywać prawidłowo szereg obowiązków zarządu, np. zwoływać walne zgromadzenie, organizować konsultacje z pracownikami etc.

Kto jest trenerem w tym kursie?

Cała koncepcja kursu, nagrania i treści merytoryczne zostały przygotowane przez Waldemara Żbika, który:

 • od 2006 r. zajmuje się spółdzielczością socjalną,
 • przez cztery lata prowadził Spółdzielnię Socjalną “Szansa i Wsparcie”,
 • od 2009 r. posiada uprawnienia lustracyjne w spółdzielni socjalnej i od tego czasu przeprowadził kilkanaście lustracji w spółdzielniach socjalnych,
 • spędził na sali szkoleniowej kilka tysięcy godzin przygotowując grupy inicjatywne do prowadzenia spółdzielni socjalnej.

Po zakupie otrzymasz od razu dostęp do platformy szkoleniowej (sprawdź po chwili maila), w której znajdziesz wszystkie materiały podzielone na 6 modułów i kilkadziesiąt lekcji. Średnia długość jednej lekcji to ok. 8-10 minut.

Na pierwszym ekranie będzie szczegółowa instrukcja (w skrócie: oglądasz wideo, rozwiązujesz quizy, wykonujesz inne aktywności, czytasz dodatkowe materiały, w razie potrzeby komentujesz daną lekcję).

Zaletą kursu on-line jest to, że możesz się z nim uczyć w dowolnym miejscu i czasie. Kurs działa także na urządzeniach mobilnych, więc możesz owocnie wykorzystać np. czas oczekiwania na wizytę u lekarza.

Cena kursu to tylko 347 zł!

Jeżeli czujesz, ze to jest coś właśnie dla Ciebie, to kliknij w link. Zostaniesz przeniesiony na naszą platformę sprzedażową, gdzie znajdziesz więcej informacji nt. kursu, a także opcje zakupu.

Dane kontaktowe
Telefon:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Strona internetowa:
Pokaż
Adres biura:
Przedsiebiorstwospoleczne.pl non profit sp. z o.o
ul.
NIP:
9571139842