Jak finansować działalność społeczną? 30 narzędzi, które po prostu działają. Poznaj >
Przedsiębiorstwospołeczne.pl non profit spółka z o.o
Kurs online "Przedsiębiorstwo społeczne bez tajemnic" przeznaczony jest dla osób, które prowadzą lub zastanawiają się nad prowadzeniem przedsiębiorstwa społecznego w myśl ustawy o ekonomii społecznej.
Kurs składa się z trzech modułów:
- Co to jest przedsiębiorstwo społeczne? Jakie wymagania stawia wobec takiego podmiotu ustawa o ekonomii społecznej?
- Jakie są obowiązki po uzyskaniu statusu przedsiębiorstwa społecznego? Jakie są konsekwencje utraty statusu?
- Jakie korzyści, udogodnienia i preferencje są związane ze statusem przedsiębiorstwa społecznego? cz. 1
- Jakie korzyści, udogodnienia i preferencje są związane ze statusem przedsiębiorstwa społecznego? cz. 2
Kurs online to szereg lekcji wideo, quizów i dodatkowych materiałów. Kurs pozwala na samodzielne zdobywanie wiedzy i umiejętności przy wsparciu trenera.
Większość nagrań wideo oprócz treści merytorycznych zawiera różne sytuacje problemowe wraz z wyjaśnieniem , co pozwoli Ci jeszcze lepiej zrozumieć prezentowany materiał. Czasami pod lekcją są mikrozadania np. układanki. Każdy moduł kończy się quizem podsumowującym.
Dla kogo jest to szkolenie?
Kurs został zaprojektowany z myślą o osobach, które:
- zastanawiają się nad uzyskaniem statusu przedsiębiorstwa społecznego dla swojej organizacji (np. fundacji, stowarzyszenia, spółdzielni socjalnej, czy spółki z o.o. non profit).
- chcą założyć podmiot, który będzie w przyszłości posiadał status przedsiębiorstwa społecznego,
- prowadzą aktualnie przedsiębiorstwo społeczne.
Kurs będzie również przydatny dla osób, które pracują w instytucjach i podmiotach wspierających firmy społeczne lub udzielających dotacji tymże firmom (np. w ośrodkach wsparcia ekonomii społecznej, powiatowych urzędach pracy czy ośrodkach pomocy społecznej).
Co Ci da ten kurs?
Kurs on line to szereg lekcji wideo, quizów i dodatkowych materiałów. Kurs pozwala na samodzielne zdobywanie wiedzy i umiejętności przy naszym wsparciu.
Podstawowe założenia są następujące:
- 60% czasu szkolenia to nagrania wideo dostępne asynchronicznie (możesz je obejrzeć w dowolnym momencie) – nagrania to nie tylko teoria, zwracamy w nich uwagę na aspekty praktyczne i prezentujemy case study – zadania obrazująca prezentowane treści, gdzie naszym zadaniem jest np. stwierdzenie, czy dana sytuacja mogła wydarzyć się w rzeczywistości,
- 25% czasu szkolenia to rozwiązywanie minizadań (interaktywne zadania polegające np. na łączeniu ze sobą elementów, uporządkowania czynności składających się na dany proces, uzupełnienia luk w tekście podanym wyrazami) i quizów (rodzaj testu pozwalający zweryfikować zdobytą wiedzę),
- 10% czasu szkolenia to tekst czytany samodzielnie (pliki PDF dostępne w panelu, np. listy sprawdzające, dodatkowe informacje, linki zewnętrzne),
- 5% czasu szkolenia to kontakt z prowadzącym (komentarze pod nagraniami i odpowiedzi).
Punkty A – C realizujesz samodzielnie w panelu kursu. Panel śledzi też Twoje postępy (zaznaczasz, które lekcje już przerobiłeś/aś).
Szacowany czas potrzebny na skorzystanie ze szkolenia to ok. 12 godzin szkoleniowych, ale zależy to też od tego, na ile głęboko będziesz korzystał/a z treści dodatkowych i wchodził/a ze mną w interakcję poprzez komentarze.
Kto jest trenerem w tym kursie?
Cała koncepcja kursu, nagrania i treści merytoryczne zostały przygotowane przez dwie osoby – Witolda Ekielskiego i Waldemara Żbika, którzy zajmują się przedsiębiorczością społeczną od ponad 18 lat, a od 2019 r. prowadzą bloga przedsiebiorstwospoleczne.pl. Dodatkowo Witek jest członkiem Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej.
Nagrania realizowane są przez Waldemara Żbika.
Cena kursu to 237 zł!
Jeżeli ten kurs jest czymś dla Ciebie to wejdź w link, który przeniesie Cię bezpośrednio na stronę naszego sklepu. Na naszej stronie możesz przeczytać znacznie więcej.
ul. Zabłocie 20/221
30-701 Kraków